...
Fillimi

Latest Post

Pyetje qe te lindin…

Pyetje qe te lindin…

11 Mars 2013. Sot degjova Ramen qe 95% te shqiptareve do i ulen taksat…. shume mire por: Pyetje 1. Sa do i ulen ne perqindje ne leke etk pra si eshte skema? Pyetje 2. Si do zevendesohen keto mosmbledhje taksash? (pergjigjia patjeter do jete duke ulur rryshfetin dhe rritur arketimet) Po nese nuk rriten arketimet? … Continue reading

Shenime

  • Ne nje interviste te dhene per Hermes News , shpjegoj se si jane zhvilluar fushatat elektorale ne Shqiperi. Per te pare intervisten e plote klikoni ketu .
  • Lëvizja e beftë Rames për një hapje të partisë habiti shumëkënd. Duke parë sesa u mundua për 6 vjet ta mbyllte dyert dhe të monopolizonte çdo qelizë të parties, ftesa për të gjithë të larguarit ky ndryshim e kapërcim tipik për Ramën ngjau i fortë dhe mediatikisht interesant.... (lexo me shume)

Mesazhi

Pershendetje miq, kolege e studente. Ne kete dhome virtuale deshiroj te ndaj me ju pjesen me te madhe te ideve, qellimeve dhe produkteve te mia gjate eksperiences ne media dhe edukimit akademik ne fushen e komunikimit politik. Me nje deshire te ethshme ndaj kritikave mirepres idete e secilit nga ju qe do kontribojne, me patjeter, ne nje perplasjen e pikepamjeve tona qe nuk bejne asgje tjeter por vec i japin vlera debatit demokratik qe kaq shume i mungon Shqiperise sone. Faleminderit.

Kerkimi Shkencor

Duke "shetitur" tek sektori i kerkimit shkencor mund te gjeni disa tema te ndryshme ne fushen e komunikimit duke filluar qe tek komunikimi gjate fushatave elektorale, duke vazhduar tek adaptimi i organizatave gjate ndryshimit te identitetit dhe deri tek bota virtuale e lojrave online.

Botimi i Librit

Libri i pare i botuar eshte “COMMUNICATING POLITICS” botuar dhe shpërndarë në shumë studiues në shumë universitete në botë si në Universitetin e Florides, të Amsterdamit, LSE, Leeds etj.

Komente mbi librin

Prof. Dr. Kees Brants – Profesor Nderi ne UNIVERSITETIN E AMSTERDAMIT: “Krahasimi duket mese interesant dhe sfidon mendimet tona ”.

Prof. Dr Linda Lee Kaid -Autore e “Libri i Reklamimit Politik” , UNIVERSITI I FLORIDAS: “Nje studim absolutisht interesant”

Advertisements